Виставкова діяльність


У часи активної розбудови вітчизняної економіки роль виставкових заходів набула особливого значення, адже саме вони дають можливість як найповніше висвітлити розвиток тієї або іншої галузі виробництва. Міністерство внутрішніх справ і, зокрема ДНДІ МВС України, упродовж багатьох років є організатором та учасником різноманітних виставок і форумів, які шляхом сучасних маркетингових механізмів сприяють удосконаленню технічної оснаще-ності правоохоронних структур, зміцненню безпеки як окремого громадянина, так і суспільства в цілому.

Щорічно, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 753-р “Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека” в Україні проходить Міжнародна спеціалізована виставка засобів захисту, озброєння і спецтехніки «Зброя та безпека».

Виставка розпочала свою діяльність у 2004 році й відтоді постійно демонструє сучасні підходи до озброєння й технічного оснащення правоохоронних органів України та зарубіжних держав.

Охоплюючи практично всі сегменти ринку озброєння, безпеки та захисту, форум створює широкі можливості для всебічного ознайомлення державних структур й ділових кіл України та зарубіжних держав з перспективними технологіями за цими напрямами, активізує розвиток новітніх розробок, реалізує багатий потенціал вчених та винахідників.

XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека-2021»


Семінар «Спеціальні інструменти та пристрої руйнування перешкод»

18 червня 2021 року фахівцями 2-го науково-дослідного відділу науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки Державного науково-дослідного інституту МВС України під час XVIІ Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека» проведено тематичний семінар «Спеціальні інструменти та пристрої руйнування перешкод».

У семінарі взяли участь представники Національної поліції України, Національної гвардії України, Управління державної охорони, Державного бюро розслідувань України, Служби безпеки України та волонтерських організацій.

Працівники науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки Інституту виступили із доповідями, у яких висвітлили сучасний стан розроблення та виготовлення в Україні обладнання й інструментів для силового входу до приміщень, а також обладнання для забезпечення курсів практичної підготовки поліцейських і військовослужбовців методиками примусового відчинення дверей. Продемонстровано зразки обладнання, яке вже розроблено та передано в дослідну експлуатацію до підрозділів НПУ.

За результатами виступів представниками правоохоронних органів обговорено проблемні питання щодо матеріально-технічного забезпечення підрозділів зразками інструментів, а також нормативного-правових аспектів їх застосування.Cемінар «Процеси проєктування та вдосконалення форменого одягу на сучасному етапі»

17 червня 2021 року фахівцями відділу розроблення та вдосконалення форми одягу науково-дослідної лабораторії спеціального транспорту та форменого одягу Державного науково-дослідного інституту МВС України в межах XVIІ Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека», яка проходить з 15 по 18 червня 2021 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський просп., 15), проведено тематичний семінар на тему: «Процеси проєктування та вдосконалення форменого одягу на сучасному етапі».

У семінарі взяли участь представники Департаменту управління майном Національної поліції України, Головного слідчого управління Національної поліції України, ТОВ «ТЕКСІКА», ТОВ «Українська промислова компанія «КРОК».

Під час семінару обговорені актуальні питання щодо розроблення нормативно-технічної документації на предмети (комплекти) однострою поліцейських, процесів затвердження зразків знаків розрізнення поліцейських, наголошено на необхідності узгодження кольорової гами матеріалів для виготовлення однострою, а також проведення опитування поліцейських щодо якості предметів (комплектів) однострою.

За результатами виступів та обговорення запропоновано шляхи для подальшого вдосконалення процесів проєктування однострою поліцейських.Cемінар «Розробка автомобіля вибухотехнічної служби Національної поліції України»

Відповідно до плану проведення ХVII Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека», яка проходить з 15 по 18 червня 2021 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський просп., 15), 17 червня 2021 року фахівцями відділу спеціального транспорту науково-дослідної лабораторії спеціального транспорту та форменого одягу Державного науково-дослідного інституту МВС України організовано та проведено семінар «Розробка автомобіля вибухотехнічної служби Національної поліції України».

На семінарі обговорені питання розроблення та виготовлення спеціальних транспортних засобів, призначених для оперативного виїзду на місце події груп вибухотехніків зі спеціальним вибухотехнічним обладнанням для виконання робіт з виявлення, знешкодження, розрядження та знищення вибухових матеріалів.

У семінарі взяли участь працівники ДНДІ, вибухотехнічної служби Національної поліції України, Департаменту управління майном Національної поліції України, ТОВ «РЕФОРМ», ТОВ «Українська бронетехніка».

Працівники ДНДІ виступили з доповідями «Тенденції розвитку сучасних спеціальних автомобілів для проведення робіт зі знешкодження вибухонебезпечних предметів» та «Основні вимоги до спеціального транспорту Національної поліції України для розмінування об’єктів та територій».

Після обговорення актуальних питань учасники семінару ознайомилися з представленим у експозиції ДНДІ спеціальним автомобілем для вибухотехнічних підрозділів Національної поліції України на базі пікапу «МІTSUBISHI L200», виготовленим у межах проведення дослідно-конструкторської роботи «Розробка автомобіля вибухотехнічної служби Національної поліції України».Cемінар «Сфера акредитації відділу випробувань»

17 червня в межах XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» відділом випробувань лабораторії сертифікації та спецзасобів самозахисту проведено семінар «Сфера акредитації відділу випробувань».

На заході були присутні представники Департаменту державного майна та ресурсів МВС, КНВО «ФОРТ» МВС України, Головного управління Національної гвардії України, ТОВ «ТЕМП 3000», ТОВ КМ «ДІСТІ», ТОВ «ДІСІ», ТОВ «ІБІС», ТОВ «Весь мир бронедверей», ТОВ ВО «Спецвоенторг», ТОВ «МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО» та ін.

Під час проведення семінару розглянуто такі питання:

- можливості відділу щодо проведення випробувань в межах сфери акредитації (розширення сфери акредитації на нові стандарти щодо виробів спеціального захисту співробітників правоохоронних структур (щитки для захисту рук та ніг, кайданки, щити протиударні тощо)) (доповідач – начальник відділу випробувань Вересенко Ю.В.);

- забезпечення якості та достовірності результатів випробувань через проведення міжлабораторних порівняльних випробувань (доповідач – відповідальна з якості відділу випробувань Романова Т. В.);

- вимоги до випробувального обладнання та його верифікація у відділі випробувань відповідно до ДСТУ ISO 17025: 2017 (доповідач – відповідальна за єдність вимірювань Біляєва О.Д.);

Учасники семінару запропонували зміни до стандартизованих методів випробувань виробів бронезахисту, кайданків та кийків гумових для поліпшення і уточнення вимог до продукції та вдосконалення технічних специфікацій на певні вироби.

Учасники заходу дійшли висновку, що впровадження запропонованих змін у стандарти на методи випробувань дозволить на вищому рівні та з більшою достовірністю результатів проводити випробування виробів, що надходять на оснащення органів системи Міністерства внутрішніх справ України.Семінар «Схеми сертифікації Органу з оцінки відповідності ДНДІ МВС України»

З 15 по 18 червня 2021 року наукові співробітники лабораторії сертифікації ручної вогнепальної зброї та спеціальних засобів самозахисту брали участь у ХVII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2021», в межах якої 16 червня працівниками відділу сертифікації ЛСРВЗ та СЗСЗ проведено семінар «Схеми сертифікації Органу з оцінки відповідності ДНДІ МВС України».

На заході були присутні представники КНВО «ФОРТ» МВС України, Головного управління Національної гвардії України, ТОВ «Захисні технології України», ТОВ «Європа Арм Спорт», ТОВ «Матеріалознавство» та інші зацікавлені особи.

У доповіді начальника відділу сертифікації Клименко А. В. розглянуто такі питання:

– правила, процедури та керівні принципи, за якими ООВ ДНДІ МВС України виконує оцінювання відповідності продукції згідно зі сферою акредитації;

– схеми сертифікації певної продукції, а саме зброї мисливської та патронів, спеціальних засобів захисту, піротехнічних виробів та зброї холодної.

У центрі уваги учасників семінару було обговорення окремих випадків схем сертифікації продукції в межах системи ООВ ДНДІ МВС України, яка надходить на оснащення підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх України.Cемінар «Перспективи розвитку нормативних документів та технічних регламентів на продукцію»

Під час ХVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» 16 червня 2021 року працівниками відділу нормативно-технічної документації лабораторії сертифікації ручної вогнепальної зброї та спеціальних засобів самозахисту проведено семінар «Перспективи розвитку нормативних документів та технічних регламентів на продукцію».

На заході були присутні представники Департаменту державного майна та ресурсів МВС України, КНВО «ФОРТ» МВС України, Головного управління Національної гвардії України, ТОВ «Європа Арм Спорт», ТОВ «Матеріалознавство», ТОВ НВП «Еколог» та ін.

Під час семінару розглянуто такі питання:

- участь у розробці проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» (доповідач – Власов В.А.);

- основні вимоги національних стандартів на засоби індивідуального бронезахисту (доповідач – Іванілова Н.А.);

- основні вимоги національних стандартів на засоби активної оборони (доповідач – Бакал М.А.);

- діяльність ТК 184 «Продукція спеціального призначення» з розроблення національних стандартів (доповідач – Подойніцин В.М.);

- діяльність ТК 194 «Піротехнічні вироби» з розроблення національних стандартів (доповідач – Савіна Н.Г.).

Учасники семінару дійшли висновку, що впровадження національних стандартів на засоби індивідуального бронезахисту та активної оборони надасть можливість впровадити сучасні технічні вимоги до виробів, які надходять на оснащення Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх України; а також, що Технічний регламент на піротехнічні вироби установлює правила, спрямовані на забезпечення вільного обігу їх на ринку України, гарантуючи водночас високий рівень захисту життя та здоров’я людини, громадської безпеки та охорони і безпеки споживачів.


Cемінар «Актуальні питання психологічного забезпечення в системі МВС України»

16 червня 2021 року науково-дослідною лабораторією психологічного забезпечення Державного науково-дослідного інституту МВС України в межах проведення XVІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» проведено науково-методичний семінар «Актуальні питання психологічного забезпечення в системі МВС України».

З науковими доповідями виступили: завідувач науково-дослідної лабораторії психологічного забезпечення ДНДІ МВС України доктор юридичних наук, старший дослідник Остапович В.П., директор Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Максименко С.Д., директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України доктор психологічних наук, професор, залужений діяч науки і техніки України Панок В.Г., головний науковий співробітник НДЛ психологічного забезпечення ДНДІ МВС України доктор психологічних наук, професор, залужений діяч науки і техніки України Барко В.І., заступник начальника Державної установи «Центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Міністерства внутрішніх справ України» Єна О.А., начальник відділу психологічного забезпечення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України кандидат психологічних наук, підполковник служби цивільного захисту Сичевський А.С., начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України Чижевський С.О., науковий співробітник Інституту герентології ім. Чеботарьова НАМН України кандидат медичних наук Апихін К.О. та інші.

У семінарі також взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту поліції охорони та Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції України у місті Києві та Київській області, Національної Гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, Державної установи «Центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Міністерства внутрішніх справ України», Національної академії педагогічних наук України, Національної академії медичних наук та інші науковці й практики.

Під час семінару обговорено актуальні для системи МВС України питання, які стосуються проблем розроблення нормативно-правової бази та науково-методичного інструментарію психологічного забезпечення професійної діяльності; пошуку нових пріоритетних напрямів наукових досліджень щодо юридико-психологічного забезпечення та супроводження професійної діяльності правоохоронців України.

Крім того, учасникам представлено основні напрями наукових досліджень науково-дослідної лабораторії психологічного забезпечення ДНДІ МВС України, зокрема, розроблення професіограм керівників Національної поліції України; дослідження проблем психологічної та правової реінтеграції учасників АТО/ООС; українськомовної адаптації зарубіжних психодіагностичних методик; автоматизації процесу оцінювання професійної відповідності курсантів закладів вищої освіти системи МВС і кандидатів на службу в поліції.


Семінар «Одноразові засоби обмеження руху затриманих осіб у вигляді кайданків»

15 червня 2021 року фахівцями 1-го науково-дослідного відділу науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки Державного науково-дослідного інституту МВС України в межах XVIІ Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека», яка проходить з 15 по 18 червня 2021 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський просп., 15), проведено тематичний семінар на тему: «Одноразові засоби обмеження руху затриманих осіб у вигляді кайданків».

У семінарі взяли участь представники: Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної академії внутрішні справ, Департаменту управління майном Національної поліції України, Національної поліції України Поліції охорони, ТОВ «Дельтапреміум» та ТОВ «Промислово-комерційна фірма «Інжен».

Працівники ДНДІ виступили із доповідями: «Генезис, види та особливості кайданків як одного зі спеціальних засобів часткового обмеження рухливості особи» та «Дослідження можливостей створення сучасних вітчизняних кайданків одноразового використання».

Після виступів семінар проходив у форматі живого спілкування з одночасною демонстрацією зразків одноразових кайданків (текстильних і пластикових) вітчизняного та закордонного виробництва (США, Німеччини, Чехії, Китаю та України), отриманих під час проведення наукових досліджень зі створення одноразових кайданків із визначеними тактико-технічними характеристиками на замовлення Національної гвардії України.Семінар «Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення»

15 червня 2021 року в межах XVІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» під егідою Державного науково-дослідного інституту МВС України відбувся семінар на тему «Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення» (модератор – заступник директора ДНДІ кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, доцент Опришко І.В.). Під час цього заходу заслухані та обговорені наукові доповіді з таких питань:

запобігання і протидія домашньому насильству (кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Багаденко І.П., кандидат юридичних наук Лубенець І.Г.);

безпілотні літальні апарати: загроза чи засіб захисту прав і свобод людини (доктор юридичних наук, доцент Ковальчук А.Ю.);

перевірка на доброчесність державних службовців (Бойко І.В.);

застосування ІТ-сфери в запобіганні грабежам і розбійним нападам (кандидат юридичних наук Лісниченко Л.В.);

запобігання наркозлочиннсті та поширення наркоманії: окремі кримінально-правові та кримінологічні аспекти (кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Свірін М.О.).

Зазначена тематика знайшла позитивний відгук та активно обговорена в науковому середовищі учасників семінару, а представлена на семінарі інформація буде врахована в подальших наукових пошуках працівників Інституту.


XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2019»


Розробки спеціального транспорту для служб та військових формувань радіаційного, хімічного та біологічного захисту Національної гвардії України.
Розроблення спеціального одягу та спорядження для кінологічних підрозділів Національної поліції України

11 жовтня 2019 року в межах ХVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» науково-дослідною лабораторією спеціального транспорту та форменого одягу ДНДІ МВС України проведено два науково-практичні семінари.

«Розробки спеціального транспорту для служб та військових формувань радіаційного, хімічного та біологічного захисту Національної гвардії України».

На заході розглянуті питання щодо розроблення спеціальної техніки для ведення РХБ розвідки, моніторингу та контролю територій і місцевості та об`єктів, обробки, збереження (архівування) та передачі даних на командний пункт (пункт управління). У семінарі взяли участь працівники ДНДІ МВС України, МВС, НГУ, НПУ, ПП «Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» та ЦНДІ ВОТ ЗСУ.

На семінарі виступили з доповідями: провідний науковий співробітник відділу спеціального транспорту науково-дослідної лабораторії спеціального транспорту та форменого одягу ДНДІ МВС України Микола Кисіль «Транспортні засоби радіаційної й хімічної розвідки та перспективні розробки», начальник служби РХБ захисту – служби екологічної безпеки Головного управління Національної гвардії України полковник Руслан Кріцин «Актуальні проблеми бойового забезпечення з радіаційного, хімічного та біологічного захисту в НГУ», а також генеральний конструктор ТМ «ЕКОТЕСТ» Юрій Сторонський «Сучасний стан та перспективи розробки приладів і систем радіаційного, хімічного та біологічного контролю ТМ «ЕКОТЕСТ» для силових структур». У обговоренні порушених проблем взяли участь представники МВС, ЦНДІ ОВТ ЗСУ, НПУ, ПП «Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр».

«Розроблення спеціального одягу та спорядження для кінологічних підрозділів Національної поліції України».

Під час семінару озвучені наукові доповіді щодо сучасного стану проєктування спеціального та захисного одягу для фахівців-кінологів та спорядження для службових собак. Обговорено актуальні питання щодо вдосконалення конструкцій зразків одягу та спорядження, які розробляються в межах проведення науково-дослідних робіт.

У заході взяли участь працівники відділу організації кінологічної діяльності та кінологічних підрозділів НПУ, а також представники підприємств-виробників одягу, взуття та спорядження.


Нормативно-правове забезпечення організації та проведення сертифікації засобів індивідуального бронезахисту, мисливської зброї та патронів до неї, спецзасобів самозахисту

10 жовтня 2019 року під час XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» працівниками лабораторії сертифікації ручної вогнепальної зброї та спеціальних засобів самозахисту ДНДІ МВС України проведено науково-практичний семінар «Нормативно-правове забезпечення організації та проведення сертифікації засобів індивідуального бронезахисту, мисливської зброї та патронів до неї, спецзасобів самозахисту».

На заході були присутні представники Департаменту державного майна та ресурсів, КНВО «ФОРТ» МВС України, Головного управління Національної гвардії України, ТОВ «НВП «ТЕМП-3000», ТОВ «Європа Арм Спорт», ТОВ «Матеріалознавство».

Під час семінару розглянуто такі питання:

- нормативні документи із забезпечення діяльності органу сертифікації продукції ДНДІ МВС України (доповідач – Власов В.А.);

- вимоги до акредитації органів сертифікації продукції згідно з ДСТУ 17056 (доповідачі – Клименко А.В. та Криворучко О.В.);

- сфера акредитації відділу випробувань (доповідач – Вересенко Ю.В.);

- діяльність ТК 184 «Продукція спеціального призначення з розроблення національних стандартів» (доповідач – Подойніцин В.М.).

Учасники семінару дійшли спільної думки, що впровадження міжнародних стандартів на здійснення сертифікації продукції та проведення її випробувань дасть можливість упровадити сучасні технічні вимоги до виробів, які надходять на оснащення Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх України.


Захисні засоби для забезпечення ефективного збереження криміналістично-значущої інформації під час проведення слідчих (розшукових) дій

10 жовтня 2019 року працівниками 1-го науково-дослідного відділу науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки ДНДІ МВС України проведено науково-практичний семінар на тему «Захисні засоби для забезпечення ефективного збереження криміналістично-значущої інформації під час проведення слідчих (розшукових) дій».

У заході взяли участь представники Відділу криміналістичного забезпечення Головного слідчого управління Національної поліції України, Навчально-наукового інституту № 2, кафедри криміналістики та судової медицини, науково-дослідної лабораторії з проблем криміналістичного забезпечення та судової експертизи Національної академії внутрішніх справ, а також ТОВ «Промислово-комерційна фірма «Інжен».

Під час семінару розглядалися питання створення високофункціональних захисних наметів, тентів, огороджувальних (портативних) парканів та захисних екранів, зокрема вимоги, які висуваються криміналістами до їх тактико-технічних та техніко-експлуатаційних характеристик.


Сучасні засоби забезпечення вибухових робіт

10 жовтня 2019 року під час XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» начальником 2-го науково-дослідного відділу науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки кандидатом юридичних наук Русланом Филем проведено науково-практичний семінар «Сучасні засоби забезпечення вибухових робіт». На заході були присутні представники Збройних Сил України, МВС, національного оператора з протимінної діяльності України «Deminig solutions» та волонтерських груп.

Під час семінару обговорено питання розвитку вітчизняних засобів забезпечення вибухових робіт для цивільних потреб та військової інженерії. Присутніх проінформовано щодо розробок вітчизняних організацій, зокрема неелектричних систем виконання вибухових робіт, таких як «Еделін» (ВАТ «Муромець»), «Імпульс» (ДНДІ ХП), «ОПСІН» (НТУ «Дніпровська політехніка») та «Прима-ЕРА» (НДІ ВМ спільно з ДП «НВО «Павлоградський хімзавод»). Представлено останні розробки ДНДІ МВС України, зокрема новітній комбінований вибуховий прилад для проведення вибухових робіт електричним способом, та інші дослідження за цим напрямом. Обговорено конструктивні підходи підвищення рівня безпеки при експлуатації вибухових приладів.


Психологічна діагностика та розвиток готовності до службової діяльності працівників МВС України як складова її професійно-психологічного забезпечення

9 жовтня 2019 року науково-дослідною лабораторією психологічного забезпечення Державного науково-дослідного інституту МВС України в межах XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» проведено науково-методичний семінар «Психологічна діагностика та розвиток готовності до службової діяльності працівників МВС України як складова її професійно-психологічного забезпечення».

На семінарі були присутні представники Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту патрульної поліції та Департаменту поліції охорони Національної поліції України, Головного управління Національної поліції України у місті Києві, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, Державної установи «Академія патрульної поліції», науковці Національної академії педагогічних наук України, викладачі та студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та ін.

Під час семінару обговорені питання розробки професіограм та профілів за основними видами поліцейської діяльності, оновлення діагностичного тестового інструментарію добору кандидатів на навчання та посади поліцейських, специфіка та особливості професійно-психологічної підготовки працівників до службової діяльності тощо.

З науковими доповідями виступили працівники науково-дослідної лабораторії психологічного забезпечення ДНДІ МВС України: завідувач, кандидат юридичних наук Остапович В. П., головний науковий співробітник, доктор психологічних наук, професор Барко В. І., а також директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор, залужений діяч науки і техніки України Панок В. Г., начальник відділу психологічного забезпечення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, кандидат психологічни наук, підполковник служби цивільного захисту Сичевський А. С., начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України Чижевський С. О., начальник відділу психодіагностичного управління психологічного забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України, полковник Петухов В. Е. та інші.


Блокувачі радіокерованих вибухових пристроїв

9 жовтня 2019 року в межах XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» відбувся науково-практичний семінар на тему «Блокувачі радіокерованих вибухових пристроїв». Доповідачі – працівники науково-дослідної лабораторії спеціальних технічних засобів ДНДІ МВС України: заступник завідувача – начальник 2-го науково-дослідного відділу Мусієнко Д. І. та старший науковий співробітник Буран В. В.

Під час семінару обговорювалися питання, які стосуються ефективності завад, що створюються сучасними блокувачами радіокерованих вибухових пристроїв, перспективні напрями вдосконалення технічних характеристик блокувачів тощо.

У роботі семінару взяли участь українські виробники блокувачів, зацікавлені працівники органів системи МВС, відвідувачі та учасники XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019»


Системи виявлення дистанційно-пілотованих повітряних суден

9 жовтня 2019 року в межах XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2019» начальником 1-го науково-дослідного відділу науково-дослідної лабораторії спеціальних технічних засобів ДНДІ МВС України Костянтином Заїчком проведено науково-практичний семінар на тему «Системи виявлення дистанційно-пілотованих повітряних суден».

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, науково-дослідних установ, виробників систем виявлення та протидії дистанційно-пілотованим повітряним суднам.

Серед учасників семінару слід відмітити доповіді:

– представника компанії МКМ-Сервіс – директора з продажів Івана Швайченка «Solutions, Challenges and Trends in Countering UAV»;

– провідного наукового співробітника лабораторії спеціальних технічних засобів ДНДІ МВС України кандидата технічних наук Дмитра Євграфова «Канали виявлення наземними технічними засобами розвідки дистанційно-пілотованих повітряних суден»;

– представника компанії ТОВ «Квадрокоптер» – керівника проектів напрямку «Enterprise» Олександра Фоменка «Рішення та продукти компанії DJI для виявлення безпілотних повітряних суден»;

– представника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного доктора фізико-математичних наук, професора Василя Чигіня «Пасивна система виявлення, фотозахоплення і знешкодження БПЛА, конструювання, виготовлення, відлагодження, комп’ютерні моделювання і експериментальні дослідження».

– представника Головного управління Національної гвардії України, головного спеціаліста Юрія Басих «Огляд та тенденції розвитку систем виявлення безпілотних повітряних суден».

Під час обговорення досягнуто концептуальне розуміння як правових, так і технічних аспектів проблеми, уточнені показники, які висуваються до засобів виявлення дистанційно-пілотованих повітряних суден.


Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення

8 жовтня 2019 року в межах XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2019» відбувся науково-практичний семінар на тему «Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення». У ході цього заходу заслухані та обговорені наукові доповіді працівників Державного науково-дослідного інституту МВС України з питань стану безпеки киян в умовах сьогодення (к.ю.н., с.н.с. Багаденко І. П.), запобігання незаконному наркообігу (к.ю.н., с.н.с. Свірін М. О.), віктимологічної профілактики грабежів та розбійних нападів (Лісниченко Л. В.), реінтеграції тимчасово окупованих територій (д.ю.н., доцент Циганов О. Г.), соціальних прав учасників операції Об’єднаних сил в Україні та особливостей їх правового закріплення (Мацько В. А.).

Зазначені проблеми активно обговорені в науковому середовищі учасників семінару, а представлена на заході інформація буде врахована в подальших наукових пошуках працівників Інституту.


Технічні засоби для забезпечення навчального процесу з вогневої підготовки в системі МВС України

8 жовтня 2019 року під час XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» працівниками лабораторії сертифікації ручної вогнепальної зброї та спеціальних засобів самозахисту ДНДІ МВС України проведено науково-практичний семінар «Технічні засоби для забезпечення навчального процесу з вогневої підготовки в системі МВС України».

У заході взяли участь працівники Інституту, Національної академії внутрішніх справ, а також полку поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Київській області.

Під час семінару розглянуто такі питання:

- використання мультимедійних технологій у практиці вогневої підготовки працівників Національної поліції України та інших правоохоронних органів (доповідач – Корнійко С.М.);

- навчально-тренувальна граната звукової дії багаторазового використання (доповідач – Марченко О.С.).

Учасники заходу дійшли спільної думки, що впровадження новітніх технічних засобів (стрілецьких тренажерів та навчально-тренувальної гранати) дасть можливість підвищити якість навчального процесу з вогневої підготовки та відпрацювати навички поводження з гранатою «Терен 7М».


XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2018»


Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 №753-р «Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека» офіційними співорганізаторами виставкових заходів XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» традиційно стали Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство оборони України та Міжнародний виставковий центр.

Представником Міністерства внутрішніх справ України як співорганізатора виставкових заходів є Державний науково-дослідний інститут МВС України.

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Провідною науковою установою Міністерства внутрішніх справ України на виставкових площах широко представлені новітні розробки в галузі створення спеціальних технічних засобів, систем, спорядження для правоохоронних органів, розробки нових технологій та матеріалів для створення спецтехніки, практики впровадження та застосування технічних засобів у діяльності правоохоронних структур.


КУЛЕЗАХИСНИЙ ПРИСТРІЙ МОДУЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ «БЛОКПОСТ-М»

КУЛЕЗАХИСНИЙ ПРИСТРІЙ МОДУЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ «БЛОКПОСТ-М»

Маса кулезахисного пристрою не перевищує 220 кг.
Габаритні розміри:
– висота не більше 2000 мм;
– ширина не більше 1500 мм.


Для захисту працівників спеціальних підрозділів Національної гвардії України від ураження кулями вогнепальної зброї та уламками ручної гранати під час виконання антитерористичних та інших операцій швидкого розгортання фахівцями Інституту на замовлення Головного управління Національної гвардії України розроблено кулезахисний пристрій модульної конструкції «БЛОКПОСТ-М», який також може бути використаний працівниками спеціальних підрозділів Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Пристрій призначений для оперативного встановлення тимчасових блокпостів в місцях, де облаштування стаціонарного блокпоста недоцільне або для цього бракує часу. Конструкція кулезахисного пристрою забезпечує можливість монтажу та демонтажу вручну зусиллями двох працівників без використання інструментів.

Пристрій складається з 5 нижніх пластин (фронтальної та 4 бокових) та 3 верхніх. Фронтальна верхня пластина оснащена вікном з броньованим склом, верхні бокові пластини мають бійниці для забезпечення можливості використання стрілецької зброї.

Пристрій забезпечує при обстрілі з дистанції 10 м захист від ураження кулями зі сталевим термозміцненим осердям у сталевій оболонці 5,45 мм автоматного патрона та кулями зі сталевим осердям у сталевій оболонці 7,62 мм гвинтівкового патрона за вимогами ДСТУ 4546:2006 «Захисне скління» та ДСТУ 4547:2006 «Кулетривкість. Вимоги та класифікація».

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

З метою забезпечення якісної вогневої підготовки особового складу підрозділів Національної поліції України фахівцями ДНДІ МВС України на замовлення Національної поліції України розроблено стрілецький автомобільний тренажер-крісло, який може використовуватися в підрозділах Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та для навчання курсантів навчальних закладів системи МВС України.

Пристрій призначений для проведення занять з вогневої підготовки в умовах, наближених до реальних, у закритих тирах з імітацією динамічних впливів на стрільця, які виникають під час руху автомобіля.

Автомобільне крісло, розміщене на підпружиненій основі, з автомобільними дверцятами та пневматичним приводом для надання вібрацій та розгойдувань, що імітують поведінку авто під час руху.

Тренажер-крісло частково відтворює місце пасажира легкового службового автомобіля.

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗРАЗОК МОБІЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ВІДЕО (НДР «ДЖЕК»)

Система передачі відео з місця виконання завдань працівниками кінологічної служби розроблена фахівцями ДНДІ МВС України на замовлення відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України, призначена для огляду об’єктів, небезпечних для життя працівників: місце засідки злочинців, наявність вибухових пристроїв тощо.

До складу зазначеної системи входять наголовник, на якому встановлюється відеокамера, жилет для розміщення пристрою отримання команд від оператора-кінолога та ретранслятор для передачі відеоконтенту кінологу. У оператора-кінолога знаходиться планшет, на якому відображається картинка з місця знаходження собаки.

Система також може застосовуватися в підрозділах Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших ЦОВВ діяльність, яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, для забезпечення визначених завдань.

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИЙ ЖИЛЕТ ТА НАГОЛОВНИК (ДЛЯ КРІПЛЕННЯ ВІДЕОКАМЕРИ) ДЛЯ СЛУЖБОВИХ СОБАК

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Для забезпечення ефективного використання системи дистанційного керування службовою собакою створено експериментальний зразок розвантажувального жилета та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак. На жилеті передбачено місце для розміщення відповідної підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ». Жилет використовується разом із системою дистанційного керування службовою собакою.


ВАКУУМНА КАМЕРА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЛАТЕНТНИХ СЛІДІВ ПАЛЬЦІВ РУК ЦІАНОАКРИЛОВИМ МЕТОДОМ

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Габаритні розміри виробу (без вакуумного насоса), не більше: 1140-295-415 мм;
Габаритні розміри вакуумного насоса, не більше: 255-105-202 мм;
Вага, не більше: 19,8 кг.

На замовлення ДНДЕКЦ МВС України ДНДІ МВС України створено вакуумну камеру для виявлення латентних слідів пальців рук ціаноакриловим методом.

Камера дає змогу фахівцям підрозділів Експертної служби МВС України у лабораторних умовах здійснювати дослідження об’єктів-носіїв криміналістично-значущої інформації, виявляти та фіксувати латентні сліди, які утворюються в результаті нашарування потожирової речовини на різних об’єктах.

Цей метод дає змогу знаходити як свіжі сліди, так і сліди значної давності (до кількох місяців). Виявлення слідів може займати від 30 хв. до 1 доби. Виявлений у такий спосіб слід є стійким до слабких механічних впливів, впливу вологи, може впродовж кількох місяців зберігатися на об'єкті-носії.

Камера дозволить підвищити ефективність експертних досліджень, особливо щодо об'єктів складної конфігурації, зокрема зброї.
СПЕЦІНСТРУМЕНТ НА БАЗІ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНОГО ДИСКОБЕНЗОРІЗУ


На замовлення Департаменту «КОРД» Національної поліції України ДНДІ МВС України на базі аварійно-рятувального дискобензорізу створено спецінструмент для примусового відкриття приміщень та руйнування перешкод під час проведення заходів поліцейського примусу.

Спецінструмент має подвійне обертальне лезо. На відміну від звичайних інструментів з одним лезом, він дозволяє збільшити швидкість різу металів та бетонів, а також виключити випадки заклинювання інструменту. Час автономної роботи інструменту близько 30 хвилин, глибина різу 80 мм, що, як правило, є достатнім для руйнування дверей, грат, міжкімнатних перегородок тощо.

Інструмент передано до Національної поліції України, він буде використовуватися при проведенні спецоперацій підрозділами «КОРД» та під час підготовки до їх проведення.


КОМПЛЕКТ ТАКТИЧНОГО ГІДРАВЛІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ


На замовлення Департаменту «КОРД» Національної поліції України ДНДІ МВС України створено комплект гідравлічного обладнання для примусового відкриття дверей під час проведення заходів поліцейського примусу.

Перевагою зазначеного мобільного інструменту є те, що він дозволяє створювати зусилля до 10 тонн та швидко деформувати дверне полотно, забезпечивши проникнення працівників поліції до приміщення. Використання виконаних окремо домкрату та маслонасосу підвищує захищеність персоналу у випадку вогневого контакту із злочинцями.

Комплект передано до Національної поліції України для використання підрозділами «КОРД» під час проведення спецоперацій та під час підготовки до їх проведення.


КОМПЛЕКТ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОЗМІНУВАЛЬНИХ РОБІТ


Сумка сапера універсальна.
Габаритні розміри, не більше: 350-180-350 мм;
Вага, не більше: 5,0 кг.

Набір для інженерної розвідки
Габаритні розміри, не більше: 670-310-220 мм;
Вага, не більше: 25,0 кг.

На замовлення Національної гвардії України ДНДІ МВС України створено спеціальний комплект для проведення розмінувальних робіт інженерно-саперними підрозділами, до складу якого входить «Набір для інженерної розвідки» та «Сумка сапера універсальна». Вони створені на заміну виробів радянських часів: комплекту розмінування «КР-И» та сумки мінера-підривника «СМП», які досі знаходяться на оснащенні Збройних Сил України та Національної гвардії України.

Комплект призначений для технічного забезпечення саперів інженерно-саперних підрозділів під час виконання ними робіт з пошуку, знешкодження та знищення більшості типів протитанкових та протипіхотних мін і фугасів, позначення на місцевості ідентифікованих мін, огородження на місцевості розвіданих ділянок, пророблення проходів у загородженнях, а також перевірки мін на предмет невилучення. Створена продукція також може зацікавити підрозділи Збройних Сил України.

Усі складові набору мають фіксовані місця та кріплення у спеціально виготовлених для цього сумці та дерев’яному ящику, що забезпечує зручність експлуатації набору та надійність зберігання його складових.

Розробка є дуже актуальною, з огляду на нагальну потребу розмінування значних територій, особливо у зв’язку з подіями на Сході України.


КОМПЛЕКТ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА-КІНОЛОГА ЗІ СЛУЖБОВОЮ СОБАКОЮ У СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЯХ НА МІСЦІ СКОЄННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ


Рюкзак із засобами роботи з запаховими слідами на місці події
Габаритні розміри: 520-300-250 мм;
Вага: - 6,0 кг.

Медична сумка
Габаритні розміри: 420-260-150 мм;
Вага: - 4,0 кг.

Для забезпечення ефективного використання системи дистанційного керування службовою собакою створено експериментальний зразок розвантажувального жилета та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак. На жилеті передбачено місце для розміщення відповідної підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ». Жилет використовується разом із системою дистанційного керування службовою собакою.

На замовлення кінологічних підрозділів Національної поліції України ДНДІ МВС України розроблено спеціальний комплект для забезпечення участі спеціаліста-кінолога зі службовою собакою у слідчих (розшукових) діях на місці скоєння кримінального правопорушення.

Складові виробу компактно та зручно розміщено в спеціально розробленому рюкзаку, що забезпечує швидкий доступ до них.

До складу виробу входять портативні засоби роботи із запаховими слідами на місці події для виявлення, вивчення і консервування слідів, а також індивідуальна медична сумка, склад якої розроблено на основі досвіду використання службових собак у зоні бойових дій, і яка дає змогу надавати першу медичну допомогу як людині, так і службовому собаці в польових умовах.

На оснащенні кінологічних підрозділів досі не було аналогічних комплектів. Під час створення цього комплекту враховувалися всі вимоги кінологів-практиків.

Комплект може застосовуватися і в інших кінологічних підрозділах системи МВС, зокрема Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ, УЗЯТИХ ПІД ВАРТУ, ШИФР «МАРШРУТ О-3»

Враховуючи сучасні вимоги Європейського союзу щодо забезпечення прав та свобод людини в частині гуманного відношення до осіб, узятих під варту, за технічним завданням розробленим фахівцями ДНДІ МВС України створено спеціалізований автомобіль для перевезення осіб, узятих під варту призначений для перевезення одночасно 3-х осіб, узятих під варту, які повинні знаходитись в одній одномісній та одній двомісній камерах із забезпеченням повної ізоляції та конвойного наряду у складі 3-х працівників (включно з водієм).

Спеціальний транспортний засіб на базі шасі сертифікованого вантажо-пасажирського автомобіля FIAT «DOBLO» з дизельним двигуном виготовлено ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» (м. Вишневе, Київської обл.) для потреб Національної поліції України.


Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”
Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МІКРОАВТОБУС ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ, УЗЯТИХ ПІД ВАРТУ, ШИФР «МАРШРУТ- 2»

З метою впровадження сучасних вимог забезпечення прав та свобод людини, а саме гуманного ставлення до осіб, узятих під варту, на основі вітчизняного і закордонного досвіду створення подібних зразків спеціалізованого транспорту за технічним завданням, розробленим фахівцями ДНДІ МВС України, створено спеціалізований мікроавтобус для перевезення осіб, узятих під варту , призначений для перевезення одночасно 9-ти осіб, узятих під варту, які мають знаходитись в 5-ти одномісних та одній загальній камері із забезпеченням повної ізоляції та конвойного наряду у складі 5-ти працівників (включно з водієм).

Автомобіль на базі шасі сертифікованого вантажного автомобіля FORD «TRANSIT» з дизельним двигуном виготовлено підприємством ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» (м. Вишневе, Київської обл.) для потреб Національної поліції України.
ПІРОТЕХНІЧНА МАШИНА ЛЕГКОГО ТИПУ «КОЗАК ПМ-Л»

Для оперативного прибуття особового складу піротехнічного підрозділу до місця виявлення вибухо-небезпечних предметів, перевезення спорядження, засобів підриву, забезпечення робіт з розмінування, завантаження вибухонебезпечних матеріалів та подальшого транспортування їх до місця знищення за технічним завданням, розробленим фахівцями ДНДІ МВС України, створена піротехнічна машина легкого типу «Козак ПМ-Л».

Спеціальний транспортний засіб на базі шасі повнопривідного вантажного пікапа FORD F-550 з дизельним двигуном потужністю 300 к.с. , автоматичною коробкою передач і масою 8795 кілограм виготовлений на Київському підприємстві Науково-виробниче об’єднання «Практика» для піротехнічних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Екіпаж автомобіля складається з 2 піротехніків та має спеціальне обладнання для проведення робіт з розмінування та перевезення вибухонебезпечних матеріалів масою до 250 кг, стаціонарну електричну лебідку, засоби зв’язку, навігації та оповіщення і розвиває швидкість по дорозі з твердим покриттям до 120 кілометрів на годину


На виставці було продемонстровано комплекти повсякденного та спеціального форменого одягу військовослужбовців Національної гвардії України, повсякденної форми одягу військовослужбовців частин та підрозділів охорони громадського порядку, охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та спеціальний літній, демісезонний та зимовий формений одяг військовослужбовців підрозділів спеціального призначення Національної гвардії України.

Зазначені комплекти затверджені наказами Міністерства оборони України від 18.07.2018 № 370 «Про затвердження Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв» та від 07.02.2018 № 50 «Про затвердження Зразків спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Національної гвардії України».

При підготовці проекту наказу Міністерства оборони України фахівцями Інституту надавалась допомога Національній гвардії України, а саме готувались рисунки предметів (комплектів) форменого одягу які увійшли до наказу.


Також на виставці було представлено експериментальний зразок жилету розвантажувального для підрозділів криміналістичного забезпечення органів досудового розслідування Національної поліції України, розроблений фахівцями Інституту в рамках проведення науково-дослідної роботи на замовлення Головного слідчого управління Національної поліції України.

Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”
Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Демонструвався експериментальний зразок розвантажувального жилету та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак, розроблений фахівцями Інституту в рамках проведення науково-дослідної роботи на замовлення Відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України. На жилеті розміщуються відповідні підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ».


Проведення семінару «Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення»

9 жовтня 2018 року в межах XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2018» відбувся семінар за темою «Актуальні питання протидії злочинності та шляхи їх вирішення». У ході цього заходу заслухані та обговорені наукові доповіді працівників ДНДІ МВС України з питань методологічних засад кримінально–правової охорони фінансової безпеки держави (д.ю.н, професор Користін О.Є.), результатів соціологічного опитування стосовно оцінки працівниками поліції ходу реформування системи МВС України (Оцел В.В.), суспільних відносин у космічній сфері як об’єкту кримінального права (к.ю.н. Козакова І.В.), а також зарубіжного досвіду щодо організації діяльності слідчих підрозділів (Лук’янчикова В.Є.).

Зазначена тематика знайшла позитивний відгук та активно обговорена у науковому середовищі учасників семінару, а представлена на семінарі інформація буде врахована в подальших наукових пошуках працівників інституту.


Про проведення семінару «Створення сучасних запахових імітаторів для тренування службових собак»

Під час проведення XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» 10 жовтня 2018 року відбувся семінар «Створення сучасних запахових імітаторів для тренування службових собак».


У роботі семінару взяли участь представники Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, науково-інженерного центру «Матеріалообробка вибухом» Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України та Інституту органічної хімії НАН України.

На семінарі проаналізовані результати практичних польових випробувань експериментальних зразків запахових реквізитів наркотичних та вибухових речовин, створених ДНДІ МВС України спільно з науково-інженерним центром «Матеріалообробка вибухом» Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України та Інститутом органічної хімії НАН України, які проводились в кінологічних підрозділах Національної поліції України із залученням спеціальних службових собак.

Також обговорювалися актуальні проблеми, що стосуються створення та використання сучасних запахових імітаторів наркотичних та вибухових речовин для тренування службових собак, зокрема питання можливості визначення концентрації (інтенсивності) запаху, що поширюється від субстанції, яка міститься в запахових реквізитах.


Про проведення семінару «Протимінна діяльність в Україні. Сучасний стан та перспективи розвитку»

12 жовтня 2018 року під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» проведено семінар «Протимінна діяльність в Україні. Сучасний стан та перспективи розвитку». На семінарі були присутні представники Збройних Сил України, МВС України, Держаної прикордонної служби України, компаній-виробників засобів розмінування, громадських об’єднань та волонтерських груп.На семінарі обговорено питання розвитку протимінної діяльності в Україні, розкрито її сутність та розглянуто становлення національного законодавства в цій сфері. Присутнім представлено актуальні дані щодо площі розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей, кількості знешкоджених вибухонебезпечних предметів та зареєстрованих жертв від вибухів мін та інших вибухонебезпечних залишків війни. Проаналізовано результати діяльності уповноваженого органу з питань протимінної діяльності в Україні та міжнародних неурядових організацій. Розглянуто та обговорено наявні проекти законів про здійснення протимінної діяльності.


Про проведення семінарів ««Проблеми використання портативних відеопередавачів у підрозділах кінологічної служби» та «Основні вимоги до систем виявлення дистанційно-керованих повітряних суден».

Під час XV Міжнародної виставки «Зброя та безпека-2018» 10 жовтня 2018 року фахівцями науково-дослідної лабораторії спеціальних технічних засобів ДНДІ МВС України проведено два науково-практичних семінари: «Проблеми використання портативних відеопередавачів у підрозділах кінологічної служби» та «Основні вимоги до систем виявлення дистанційно-керованих повітряних суден».

На семінарі «Проблеми використання портативних відеопередавачів у підрозділах кінологічної служби» були присутні фахівці відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

Присутніми акцентувалися питання використання новітніх бездротових відеокамер, контейнерів для перевозки собак, застосування сучасних стандартів зв’язку для передачі даних та відео контенту.

При обговоренні вказаних питань досягнуто домовленостей з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо проведення науково-дослідної роботи.

В науково-практичному семінарі «Основні вимоги до систем виявлення дистанційно-керованих повітряних суден» взяли участь представники Департаменту з питань режиму та службової діяльності МВС України, Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки НП України, Українського державного центру радіочастот, Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Корпусу оперативно-раптової дії, компанії Rohde & Schwarz, які позитивно оцінили високий рівень проведених заходів.

З доповідями виступили представники ДНДІ МВС України, ТОВ «Інкотел-систем», ТОВ «Укрспецпродукція». Фахівці обговорили класифікацію сучасних БПС(А), сучасні методи протидії та блокування каналів зв’язку інтелектуальною завадою.

Про проведення семінару «Розробка сучасних професіограм за основними видами поліцейської діяльності; психологічні засади використання поліграфа у професійному відборі персоналу правоохоронних органів України».

11 жовтня 2018 року під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» науково-дослідною лабораторією психологічного забезпечення ДНДІ МВС України проведено науково-практичний семінар на тему «Розробка сучасних професіограм за основними видами поліцейської діяльності; психологічні засади використання поліграфа у професійному відборі персоналу правоохоронних органів України».

На семінарі були присутні представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії педагогічних наук України; Національної поліції України, Національної Гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Національної академії внутрішніх справ та інші.

З доповідями виступили фахівці лабораторії: кандидат психологічних наук Ярема Н.Ю. щодо специфіки використання поліграфа у системі правоохоронних органів України»; кандидат педагогічних наук Барко В.В. про психологічні умови ефективного проведення опитувань з використанням поліграфа; доктор психологічних наук, професор Барко В.І. підсумував результати розробки фахівцями лабораторії сучасних професіограм за основними видами поліцейської діяльності.

У плідному обговоренні доповідей взяли участь директор Інституту психології імені Г.С. Костюка, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко С.Д., професор акцентував увагу на питаннях методології проведення психологічних досліджень; начальник Центру психологічного забезпечення підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, кандидат психологічних наук, підполковник служби цивільного захисту Сичевський А.С., зупинився на проблематиці психологічного захисту населення як складової державної політики у сфері цивільного захисту; а також начальник відділу професійно-психологічної підготовки Міжнародного міжвідомчого центру підготовки підрозділів Національної Гвардії України, кандидат психологічних наук Іванова О.В.; провідний науковий співробітник наукової лабораторії з проблем психологічного забезпечення ННІЗДН Національної академії внутрішніх справ України, кандидат психологічних наук, професор Андросюк В.Г.; головний спеціаліст відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Бахтов А.О.; провідний психолог Департаменту поліції охорони Національної поліції України Шевченко Р.В. та інші учасники семінару.
Про проведення семінару ««Нормативно-правове забезпечення по організації та проведенню сертифікації засобів індивідуального бронезахисту, мисливської зброї та патронів до неї, спецзасобів самозахисту»

Під час проведення XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» 11 жовтня 2018 року працівники лабораторії сертифікації ручної вогнепальної зброї та спеціальних засобів самозахисту (далі ? ЛСРВЗ та СЗСЗ) провели семінар «Нормативно-правове забезпечення по організації та проведенню сертифікації засобів індивідуального бронезахисту, мисливської зброї та патронів до неї, спецзасобів самозахисту», на якому були розглянуті такі питання:

 • нормативні документи регламентуючі діяльність органу сертифікації продукції ДНДІ МВС України (доповідач - завідувач ЛСРВЗ та СЗСЗ Самусь Є. В.);
 • вимоги до акредитації органів сертифікації продукції згідно з ДСТУ 17065 (доповідач - начальник відділу сертифікації Клименко А. В.);
 • акредитація випробувальних лабораторій відповідно до вимог міжнародних стандартів (доповідач - начальник відділу випробувань Вересенко Ю. В.);
 • перспективи розроблення нормативних документів та технічних регламентів на продукцію (доповідач - заступник завідувача ЛСРВЗ та СЗСЗ - начальник відділу нормативно-технічної документації Власов В. А.);
 • діяльність ТК 184 «Продукція спеціального призначення» (доповідач - секретар ТК 184 Подойніцин В. М.).

На семінарі були присутні: директор ТОВ «Українська броня» Наливайко В. І.; директор НВП «Еколог» Лавриненко В. Д., директор ТОВ «Латек» Лохматов А. С., головний конструктор КНВО «Форт» Зайцев П. І., директор ТОВ «Метеріалознавство» Колядін С. В., головний фахівець відділу сертифікації та стандартизації засобів охоронного призначення Державного центру сертифікації засобів охоронного призначення Департаменту поліції охорони Ходаковський А. В.; представник ТОВ «Ібіс» Шахнюк Н. А., представник ТОВ «Темп 3000» Міхалев В. О., директор ТОВ «Сафарі» Панаскін О. І., представник ТОВ «Беркут.» Іванюк В. В., комерційний директор ТОВ «Фейрверк» Козін Ю. М., директор ТОВ «ВТК «Шмайсер» Касянчук А. А., представник ТОВ «Ібіс» Мартинов А. В., представник ТОВ «КМ Дісті» Марушевський К. С., директор ТОВ «ДіСі» Нечипоренко П. І.

Під час обговорення порушених питань учасники семінару запропонували здійснювати постійне вдосконалення процедур сертифікації та випробувань засобів індивідуального бронезахисту відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Зазначені заходи нададуть можливість:

 • впровадити сучасні технічні вимоги до виробів, що надходять на оснащення Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх;
 • для вітчизняних виробників створювати конкурентоспроможну продукцію.
Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”
Державний науково-дослідний інститут на міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека”

Про проведення семінару ««Перспективи розвитку спеціального транспорту з розмінування територій та перевезення вибухонебезпечних предметів»

11 жовтня 2018 року під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» відділом спеціального транспорту науково-дослідної лабораторії спеціального транспорту та форменого одягу ДНДІ МВС України проведено семінар на тему: «Перспективи розвитку спеціального транспорту з розмінування територій та перевезення вибухонебезпечних предметів», на якому прозвучали доповіді з презентаційними фото- та відеоматеріалами на теми: «Тенденції розвитку та основні вимоги до спеціального транспорту з розмінування територій та перевезення вибухонебезпечних предметів» та «Сучасний стан піротехнічних автомобілів Державної служби з надзвичайних ситуацій для знешкодження вибухонебезпечних предметів».

У семінарі взяли участь фахівці 1 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України та представники ЦНДІ ОВТ Збройних Сил України.

XIV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2017»


На виконання розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2017 р. № 753-р «Про підготовку та проведення Міжнародної спеціалізованої виставка засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя і безпека» з 10 до 13 жовтня 2017 року в приміщенні Міжнародного виставкового центру пройшла XIV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2017».

У відкритті виставки взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Міністр оборони України Степан Полторак, інші учасники виставки та представники засобів масової інформації.

На виставці свою продукцію представляли 425 підприємств-учасників. Серед них – 35 іноземних компаній з 13 країн світу (Польща, Чехія, Туреччина, Китай, Італія, Пакистан, Швейцарія, ОАЕ, США, Ізраїль, Франція, Німеччина, Бельгія). Оборонно-промисловий комплекс України був представлений 390 підприємствами в таких форматах:

 1. Об’єднані експозиції організацій:
  ДК «Укроборонпром» – 47 підприємств; ГО «Ліга оборонних підприємств України» – 10; ГО «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України» – 4;
 2. Експозиції профільних міністерств і відомств:
  • Міністерство оборони України;
  • Міністерство внутрішніх справ України;
  • Міністерство освіти і науки України;
  • Служба безпеки України.
 3. Індивідуальні стенди державних і приватних підприємств.

Виробники військової та спецтехніки продемонстрували в павільйонах та на відкритих майданчиках більше 80 натурних зразків військової та спеціальної техніки, а також обладнання для виробництва озброєнь.

На стенді Державного науково-дослідного інституту МВС України було представлено науково-технічну продукцію, створену за участі фахівців Інституту: формений одяг, засоби зв’язку, криміналістичну та спеціальну техніку, засоби індивідуального захисту та активної оборони, спеціальний транспорт та різноманітні видання і патенти.

Крім того, Інститутом були розгорнуті додатково три майданчики: перший – мультимедійний тир, другий – для експонування виробів, створених в інтересах кінологічних підрозділів, зокрема спеціальний причеп для перевезення службових собак та запахові імітатори вибухових і наркотичних речовин для тренування службових собак.

Також були розгорнуті технічні засоби для спеціальних підрозділів: штурмова драбина, штурмовий трап, спеціальні інструменти для відкриття дверей, руйнування вікон.

У ході виставки працівниками ДНДІ МВС України проведено 9 науково-практичних семінарів за напрямами розроблення засобів спеціальної техніки.

Загалом, цього року виставку відвідали близько 19 000 осіб, а стенд Інституту оглянули понад 1000.

«Зброя та безпека – 2016»


11-14 жовтня 2016 року МВС України спільно з МВЦ в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) було проведено XIII Міжнародну спеціалізовану виставку засобів захисту, озброєння та спецтехніки «Зброя та безпека – 2016».

Свою продукцію продемонстрували понад 300 підприємств-учасників із 10 країн світу. На відкритих майданчиках були представлені експозиції натурних зразків сучасної військової, авіаційної та рятувальної техніки.

Здобутки та напрацювання МВС у сфері безпеки продемонстрували Державний науково-дослідний інститут, Одеський державний університет внутрішніх справ, Департамент поліції охорони Національної поліції України та НВО «Форт».

На стенді ДНДІ були представлені новітні зразки засобів спеціальної техніки, спецавтотранспорту та однострою поліцейських. Особливу увагу відвідувачів привернула розробка обладнання стрілецького автомобільного тренажера для підготовки поліцейських.

Крім того, під час роботи виставки працівники ДНДІ провели 6 науково- практичних семінарів, присвячених сучасному стану розвитку озброєння та спеціальної техніки й нормативно-правовим засадам їх використання, а також взяли участь у IV Міжнародній конференції «Проблеми координації воєнно-технічної та обороно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки».

За результатами виставки підготовлено каталог «Зброя та безпека-2016» та триває робота над підготовкою збірника тез семінарів, конференцій «Актуальні питання удосконалення діяльності правоохоронних органів».

ХІІ Міжнародної спеціалізованної виставки “Зброя та безпека - 2015”


Попередній звіт за результатами проведення ХІІ Міжнародної спеціалізованної виставки “Зброя та безпека - 2015”

ХІ Міжнародної спеціалізованної виставки “Зброя та безпека - 2014”


Х ЮВІЛЕЙНА МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2013"


18 МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА "БЕЗПЕКА - 2013"


9 МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012"


17 МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА "БЕЗПЕКА 2012"


8 МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА"


21 - 24 вересня 2011 року
Зброя та безпека - 2011
Зброя та безпека - 2011

16 МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА "БЕЗПЕКА 2011"


25 - 28 жовтня 2011 року
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011
Безпека - 2011

7 МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА"


22 - 25 вересня 2010 року

5 МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА"


1 - 4 жовтня 2008 року
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008
Зброя та безпека - 2008

4 МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА"


3 - 6 жовтня 2007 року