Науково-дослідна лабораторія спеціальних технічних засобів

Основні напрямки діяльності лабораторії:

 • розробка засобів та систем зв’язку;
 • розробка засобів реєстрації мовленнєвої інформації, що циркулює в каналах зв’язку;
 • створення засобів та систем радіоконтролю;
 • розробка технічних, програмних, апаратних та програмно-апаратних засобів та систем технічного захисту інформації;
 • участь у розробці відомчих нормативних документів, методичних посібників та рекомендацій щодо використання новітніх зразків техніки, методів та способів їх застосування;
 • проведення випробувань та дослідної експлуатації нової техніки спільно з підприємствами-виробниками на основі розроблених програм та методик випробувань з метою вивчення можливостей щодо подальшого впровадження сучасного телекомунікаційного обладнання в діяльність Національної поліції України.

Результати науково-технічної діяльності

Протягом 2017 року фахівцями лабораторії здійснювались дослідження за напрямами:

 1. Випробування системи пеленгації радіо- та радіотехнічного контролю.

  Фахівцями Державного науково-дослідного інституту спільно з іншими зацікавленими підрозділами МВС та НПУ проведено експлуатаційні випробування системи пеленгації, радіо- та радіотехнічного контролю з набором ручних направлених антен.

  Метою випробувань є перевірка експлуатаційно-технічних характеристик системи на відповідність тим, які заявлені виробником, в умовах реальної експлуатації та вивчення можливості її упровадження в діяльність підрозділів Національної поліції України.

 2. Розробка відомчих вимог до систем електронного контролю за підконтрольними особами.

  Метою роботи є розроблення відомчого нормативного акту,нормами якого буде врегульовано впровадження в діяльність Національної поліції України систем електронного контролю за підконтрольними особами.

  Для виконання роботи було проведено низку експлуатаційних випробувань систем електронного контролю світових виробників, а результати узагальнено та надано відповідні рекомендації щодо їх застосування.

 3. Дослідження тактико-технічних характеристик портативних систем відеореєстрації.

  Метою роботи є вивчення характеристик та складання переліку моделей, зразків, типів портативних систем відеореєстрації, що дозволені для використання в підрозділах Національної поліції України.

  Застосування таких засобів дозволяє оперативно реагувати на злочини та встановлювати осіб, які їх учиняють. Окрім цього, вони стримують потенційних правопорушників від учинення протиправних дій, про що свідчить міжнародний досвід.

  Фахівцями лабораторії була проведена робота з вивчення найважливіших аспектів створення аналогових і цифрових систем відеоспостереження та відеореєстрації, технічних характеристик складових частин таких систем. У результаті роботи розроблено проект відомчих технічних вимог на систему відеоспостереження і відеореєстрації для піших нарядів ПС та для автотранспорту, які використовуються в підрозділах Національної поліції України, акцентовано увагу на правових аспектах створення таких систем, а також розглянуто ряд прикладів технічного виконання створення системи відеоспостереження і відеореєстрації для різних варіантів застосування.

Крім того, проводяться інші дослідження технічних засобів згідно з наведеними основними завданнями діяльності лабораторії.
Новини
Всеармійський конкурс «Кращий винахід року»
Всеармійський конкурс «Кращий винахід року»
Міжнародна виставка «Milipol Paris 2019»
Міжнародна виставка «Milipol Paris 2019»

Наукова рада ДНДІ МВС України

Про виконання Плану заходів МВС України з реалізації правопросвітницького проєкту «Я маю право!» у третьому кварталі 2019 року

Цифровий підпис в електронному документообігу

Презентація рішень Корпорації «Науково-виробничого об’єднання «Небо України»
Презентація рішень Корпорації «Науково-виробничого об’єднання «Небо України»

Про участь працівників ДНДІ МВС України в міні-виставці британських компаній «Оборона та Безпека»

Участь у роботі Міжвідомчої науково-практичної конференції керівників кінологічних підрозділів та служб центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ
Участь у роботі Міжвідомчої науково-практичної конференції керівників кінологічних підрозділів та служб центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ


Про сучасні електронні системи фіксації даних під час огляду місця події

Cистема автоматичної фіксації правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху