головна керівництво структура спеціалізована вчена рада ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ доступ до публічної інформації державні закупівлі нормативно- правова база дошка пошани контакти Виставкова діяльність
  Щорічно, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 753-р Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння і спецтехніки “Зброя та безпека” в Україні проходить Міжнародна спеціалізована виставка засобів захисту, озброєння і спецтехніки «Зброя та безпека».   Виставка розпочала свою діяльність у 2004 році й відтоді постійно демонструє сучасні підходи до озброєння й технічного оснащення правоохоронних органів України та зарубіжних держав.   Охоплюючи практично всі сегменти ринку озброєння, безпеки та захисту, форум створює широкі можливості для всебічного ознайомлення державних структур й ділових кіл України та зарубіжних держав з перспективними технологіями за цими напрямами, активізує розвиток новітніх розробок, реалізує багатий потенціал вчених та винахідників.   У 2016 році виставка відбудеться з 11 до 14 жовтня на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, м. Київ). http://www.iec-expo.com.ua.   
 У часи активної розбудови вітчизняної економіки роль виставкових заходів набула особливого значення, адже саме вони дають можливість якнайповніше висвітлити розвиток тієї або іншої галузі виробництва. Міністерство внутрішніх справ і, зокрема ДНДІ МВС України, упродовж багатьох років є організатором та учасником різноманітних виставок і форумів, які шляхом сучасних маркетингових механізмів сприяють удосконаленню технічної оснаще-ності правоохоронних структур, зміцненню безпеки як окремого громадянина, так і суспільства в цілому.
01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 4А
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
вчена рада ДНДІ МВС України міжнародна діяльність UA
XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2018»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 №753-р «Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека» офіційними співорганізаторами виставкових заходів XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» традиційно стали Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство оборони України та Міжнародний виставковий центр.

Представником Міністерства внутрішніх справ України як співорганізатора виставкових заходів є Державний науково-дослідний інститут МВС України.

Провідною науковою установою Міністерства внутрішніх справ України на виставкових площах широко представлені новітні розробки в галузі створення спеціальних технічних засобів, систем, спорядження для правоохоронних органів, розробки нових технологій та матеріалів для створення спецтехніки, практики впровадження та застосування технічних засобів у діяльності правоохоронних структур.
КУЛЕЗАХИСНИЙ ПРИСТРІЙ МОДУЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ «БЛОКПОСТ-М»

Маса кулезахисного пристрою не перевищує 220 кг.

Габаритні розміри:

– висота не більше 2000 мм;

– ширина не більше 1500 мм.

Для захисту працівників спеціальних підрозділів Національної гвардії України від ураження кулями вогнепальної зброї та уламками ручної гранати під час виконання антитерористичних та інших операцій швидкого розгортання фахівцями Інституту на замовлення Головного управління Національної гвардії України розроблено кулезахисний пристрій модульної конструкції «БЛОКПОСТ-М», який також може бути використаний працівниками спеціальних підрозділів Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Пристрій призначений для оперативного встановлення тимчасових блокпостів в місцях, де облаштування стаціонарного блокпоста недоцільне або для цього бракує часу. Конструкція кулезахисного пристрою забезпечує можливість монтажу та демонтажу вручну зусиллями двох працівників без використання інструментів.

Пристрій складається з 5 нижніх пластин (фронтальної та 4 бокових) та 3 верхніх. Фронтальна верхня пластина оснащена вікном з броньованим склом, верхні бокові пластини мають бійниці для забезпечення можливості використання стрілецької зброї.

Пристрій забезпечує при обстрілі з дистанції 10 м захист від ураження кулями зі сталевим термозміцненим осердям у сталевій оболонці 5,45 мм автоматного патрона та кулями зі сталевим осердям у сталевій оболонці 7,62 мм гвинтівкового патрона за вимогами ДСТУ 4546:2006 «Захисне скління» та ДСТУ 4547:2006 «Кулетривкість. Вимоги та класифікація».З метою забезпечення якісної вогневої підготовки особового складу підрозділів Національної поліції України фахівцями ДНДІ МВС України на замовлення Національної поліції України розроблено стрілецький автомобільний тренажер-крісло, який може використовуватися в підрозділах Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та для навчання курсантів навчальних закладів системи МВС України.

Пристрій призначений для проведення занять з вогневої підготовки в умовах, наближених до реальних, у закритих тирах з імітацією динамічних впливів на стрільця, які виникають під час руху автомобіля.

Автомобільне крісло, розміщене на підпружиненій основі, з автомобільними дверцятами та пневматичним приводом для надання вібрацій та розгойдувань, що імітують поведінку авто під час руху.

Тренажер-крісло частково відтворює місце пасажира легкового службового автомобіля.


ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗРАЗОК МОБІЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ВІДЕО (НДР «ДЖЕК»)

Система передачі відео з місця виконання завдань працівниками кінологічної служби розроблена фахівцями ДНДІ МВС України на замовлення відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України, призначена для огляду об’єктів, небезпечних для життя працівників: місце засідки злочинців, наявність вибухових пристроїв тощо.

До складу зазначеної системи входять наголовник, на якому встановлюється відеокамера, жилет для розміщення пристрою отримання команд від оператора-кінолога та ретранслятор для передачі відеоконтенту кінологу. У оператора-кінолога знаходиться планшет, на якому відображається картинка з місця знаходження собаки.

Система також може застосовуватися в підрозділах Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших ЦОВВ діяльність, яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, для забезпечення визначених завдань.

РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИЙ ЖИЛЕТ ТА НАГОЛОВНИК (ДЛЯ КРІПЛЕННЯ ВІДЕОКАМЕРИ) ДЛЯ СЛУЖБОВИХ СОБАК

Для забезпечення ефективного використання системи дистанційного керування службовою собакою створено експериментальний зразок розвантажувального жилета та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак. На жилеті передбачено місце для розміщення відповідної підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ». Жилет використовується разом із системою дистанційного керування службовою собакою.


ВАКУУМНА КАМЕРА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЛАТЕНТНИХ СЛІДІВ ПАЛЬЦІВ РУК ЦІАНОАКРИЛОВИМ МЕТОДОМ


Габаритні розміри виробу (без вакуумного насоса), не більше: 1140-295-415 мм;

Габаритні розміри вакуумного насоса, не більше: 255-105-202 мм;

Вага, не більше: 19,8 кг.

На замовлення ДНДЕКЦ МВС України ДНДІ МВС України створено вакуумну камеру для виявлення латентних слідів пальців рук ціаноакриловим методом.

Камера дає змогу фахівцям підрозділів Експертної служби МВС України у лабораторних умовах здійснювати дослідження об’єктів-носіїв криміналістично-значущої інформації, виявляти та фіксувати латентні сліди, які утворюються в результаті нашарування потожирової речовини на різних об’єктах.

Цей метод дає змогу знаходити як свіжі сліди, так і сліди значної давності (до кількох місяців). Виявлення слідів може займати від 30 хв. до 1 доби. Виявлений у такий спосіб слід є стійким до слабких механічних впливів, впливу вологи, може впродовж кількох місяців зберігатися на об'єкті-носії.

Камера дозволить підвищити ефективність експертних досліджень, особливо щодо об’єктів складної конфігурації, зокрема зброї.

СПЕЦІНСТРУМЕНТ НА БАЗІ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНОГО ДИСКОБЕНЗОРІЗУ


На замовлення Департаменту «КОРД» Національної поліції України ДНДІ МВС України на базі аварійно-рятувального дискобензорізу створено спецінструмент для примусового відкриття приміщень та руйнування перешкод під час проведення заходів поліцейського примусу.

Спецінструмент має подвійне обертальне лезо. На відміну від звичайних інструментів з одним лезом, він дозволяє збільшити швидкість різу металів та бетонів, а також виключити випадки заклинювання інструменту. Час автономної роботи інструменту близько 30 хвилин, глибина різу 80 мм, що, як правило, є достатнім для руйнування дверей, грат, міжкімнатних перегородок тощо.

Інструмент передано до Національної поліції України, він буде використовуватися при проведенні спецоперацій підрозділами «КОРД» та під час підготовки до їх проведення.КОМПЛЕКТ ТАКТИЧНОГО ГІДРАВЛІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ


На замовлення Департаменту «КОРД» Національної поліції України ДНДІ МВС України створено комплект гідравлічного обладнання для примусового відкриття дверей під час проведення заходів поліцейського примусу.

Перевагою зазначеного мобільного інструменту є те, що він дозволяє створювати зусилля до 10 тонн та швидко деформувати дверне полотно, забезпечивши проникнення працівників поліції до приміщення. Використання виконаних окремо домкрату та маслонасосу підвищує захищеність персоналу у випадку вогневого контакту із злочинцями.

Комплект передано до Національної поліції України для використання підрозділами «КОРД» під час проведення спецоперацій та під час підготовки до їх проведення.


КОМПЛЕКТ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОЗМІНУВАЛЬНИХ РОБІТ


Набір для інженерної розвідки

Габаритні розміри, не більше: 670-310-220 мм;

Вага, не більше: 25,0 кг.


Сумка сапера універсальна.

Габаритні розміри, не більше: 350-180-350 мм;

Вага, не більше: 5,0 кг.


На замовлення Національної гвардії України ДНДІ МВС України створено спеціальний комплект для проведення розмінувальних робіт інженерно-саперними підрозділами, до складу якого входить «Набір для інженерної розвідки» та «Сумка сапера універсальна». Вони створені на заміну виробів радянських часів: комплекту розмінування «КР-И» та сумки мінера-підривника «СМП», які досі знаходяться на оснащенні Збройних Сил України та Національної гвардії України.

Комплект призначений для технічного забезпечення саперів інженерно-саперних підрозділів під час виконання ними робіт з пошуку, знешкодження та знищення більшості типів протитанкових та протипіхотних мін і фугасів, позначення на місцевості ідентифікованих мін, огородження на місцевості розвіданих ділянок, пророблення проходів у загородженнях, а також перевірки мін на предмет невилучення. Створена продукція також може зацікавити підрозділи Збройних Сил України.

Усі складові набору мають фіксовані місця та кріплення у спеціально виготовлених для цього сумці та дерев’яному ящику, що забезпечує зручність експлуатації набору та надійність зберігання його складових.

Розробка є дуже актуальною, з огляду на нагальну потребу розмінування значних територій, особливо у зв’язку з подіями на Сході України.КОМПЛЕКТ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА-КІНОЛОГА ЗІ СЛУЖБОВОЮ СОБАКОЮ У СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЯХ НА МІСЦІ СКОЄННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ


Рюкзак із засобами роботи з запаховими слідами на місці події

Габаритні розміри: 520-300-250 мм;

Вага: - 6,0 кг.


Медична сумка

Габаритні розміри: 420-260-150 мм;

Вага: - 4,0 кг.


Для забезпечення ефективного використання системи дистанційного керування службовою собакою створено експериментальний зразок розвантажувального жилета та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак. На жилеті передбачено місце для розміщення відповідної підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ». Жилет використовується разом із системою дистанційного керування службовою собакою.


На замовлення кінологічних підрозділів Національної поліції України ДНДІ МВС України розроблено спеціальний комплект для забезпечення участі спеціаліста-кінолога зі службовою собакою у слідчих (розшукових) діях на місці скоєння кримінального правопорушення.

Складові виробу компактно та зручно розміщено в спеціально розробленому рюкзаку, що забезпечує швидкий доступ до них.

До складу виробу входять портативні засоби роботи із запаховими слідами на місці події для виявлення, вивчення і консервування слідів, а також індивідуальна медична сумка, склад якої розроблено на основі досвіду використання службових собак у зоні бойових дій, і яка дає змогу надавати першу медичну допомогу як людині, так і службовому собаці в польових умовах.

На оснащенні кінологічних підрозділів досі не було аналогічних комплектів. Під час створення цього комплекту враховувалися всі вимоги кінологів-практиків.

Комплект може застосовуватися і в інших кінологічних підрозділах системи МВС, зокрема Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ, УЗЯТИХ ПІД ВАРТУ, ШИФР «МАРШРУТ О-3»

Враховуючи сучасні вимоги Європейського союзу щодо забезпечення прав та свобод людини в частині гуманного відношення до осіб, узятих під варту, за технічним завданням розробленим фахівцями ДНДІ МВС України створено спеціалізований автомобіль для перевезення осіб, узятих під варту призначений для перевезення одночасно 3-х осіб, узятих під варту, які повинні знаходитись в одній одномісній та одній двомісній камерах із забезпеченням повної ізоляції та конвойного наряду у складі 3-х працівників (включно з водієм).

Спеціальний транспортний засіб на базі шасі сертифікованого вантажо-пасажирського автомобіля FIAT «DOBLO» з дизельним двигуном виготовлено ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» (м. Вишневе, Київської обл.) для потреб Національної поліції України.

СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МІКРОАВТОБУС ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ, УЗЯТИХ ПІД ВАРТУ, ШИФР «МАРШРУТ- 2»

З метою впровадження сучасних вимог забезпечення прав та свобод людини, а саме гуманного ставлення до осіб, узятих під варту, на основі вітчизняного і закордонного досвіду створення подібних зразків спеціалізованого транспорту за технічним завданням, розробленим фахівцями ДНДІ МВС України, створено спеціалізований мікроавтобус для перевезення осіб, узятих під варту, призначений для перевезення одночасно 9-ти осіб, узятих під варту, які мають знаходитись в 5-ти одномісних та одній загальній камері із забезпеченням повної ізоляції та конвойного наряду у складі 5-ти працівників (включно з водієм).

Автомобіль на базі шасі сертифікованого вантажного автомобіля FORD «TRANSIT» з дизельним двигуном виготовлено підприємством ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» (м. Вишневе, Київської обл.) для потреб Національної поліції України.

ПІРОТЕХНІЧНА МАШИНА ЛЕГКОГО ТИПУ «КОЗАК ПМ-Л»

Для оперативного прибуття особового складу піротехнічного підрозділу до місця виявлення вибухо-небезпечних предметів, перевезення спорядження, засобів підриву, забезпечення робіт з розмінування, завантаження вибухонебезпечних матеріалів та подальшого транспортування їх до місця знищення за технічним завданням, розробленим фахівцями ДНДІ МВС України, створена піротехнічна машина легкого типу «Козак ПМ-Л».

Спеціальний транспортний засіб на базі шасі повнопривідного вантажного пікапа FORD F-550 з дизельним двигуном потужністю 300 к.с. , автоматичною коробкою передач і масою 8795 кілограм виготовлений на Київському підприємстві Науково-виробниче об’єднання «Практика» для піротехнічних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Екіпаж автомобіля складається з 2 піротехніків та має спеціальне обладнання для проведення робіт з розмінування та перевезення вибухонебезпечних матеріалів масою до 250 кг, стаціонарну електричну лебідку, засоби зв’язку, навігації та оповіщення і розвиває швидкість по дорозі з твердим покриттям до 120 кілометрів на годину
На виставці було продемонстровано комплекти повсякденного та спеціального форменого одягу військовослужбовців Національної гвардії України, повсякденної форми одягу військовослужбовців частин та підрозділів охорони громадського порядку, охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та спеціальний літній, демісезонний та зимовий формений одяг військовослужбовців підрозділів спеціального призначення Національної гвардії України.

Зазначені комплекти затверджені наказами Міністерства оборони України від 18.07.2018 № 370 «Про затвердження Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв» та від 07.02.2018 № 50 «Про затвердження Зразків спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Національної гвардії України».

При підготовці проекту наказу Міністерства оборони України фахівцями Інституту надавалась допомога Національній гвардії України, а саме готувались рисунки предметів (комплектів) форменого одягу які увійшли до наказу.Також на виставці було представлено експериментальний зразок жилету розвантажувального для підрозділів криміналістичного забезпечення органів досудового розслідування Національної поліції України, розроблений фахівцями Інституту в рамках проведення науково-дослідної роботи на замовлення Головного слідчого управління Національної поліції України.Демонструвався експериментальний зразок розвантажувального жилету та наголовник (для кріплення відеокамери) для службових собак, розроблений фахівцями Інституту в рамках проведення науково-дослідної роботи на замовлення Відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України. На жилеті розміщуються відповідні підсумки для спеціального обладнання та ідентифікаційні написи «ПОЛІЦІЯ».
XIV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2017»

На виконання розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2017 р. № 753-р «Про підготовку та проведення Міжнародної спеціалізованої виставка засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя і безпека» з 10 до 13 жовтня 2017 року в приміщенні Міжнародного виставкового центру пройшла XIV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2017».

У відкритті виставки взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Міністр оборони України Степан Полторак, інші учасники виставки та представники засобів масової інформації.

На виставці свою продукцію представляли 425 підприємств-учасників. Серед них – 35 іноземних компаній з 13 країн світу (Польща, Чехія, Туреччина, Китай, Італія, Пакистан, Швейцарія, ОАЕ, США, Ізраїль, Франція, Німеччина, Бельгія). Оборонно-промисловий комплекс України був представлений 390 підприємствами в таких форматах:

1. Об’єднані експозиції організацій:

ДК «Укроборонпром» – 47 підприємств; ГО «Ліга оборонних підприємств України» – 10; ГО «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України» – 4;

2. Експозиції профільних міністерств і відомств:

Міністерство оборони України; Міністерство внутрішніх справ України; Міністерство освіти і науки України; Служба безпеки України.

3. Індивідуальні стенди державних і приватних підприємств.

Виробники військової та спецтехніки продемонстрували в павільйонах та на відкритих майданчиках більше 80 натурних зразків військової та спеціальної техніки, а також обладнання для виробництва озброєнь.

На стенді Державного науково-дослідного інституту МВС України було представлено науково-технічну продукцію, створену за участі фахівців Інституту: формений одяг, засоби зв’язку, криміналістичну та спеціальну техніку, засоби індивідуального захисту та активної оборони, спеціальний транспорт та різноманітні видання і патенти.

Крім того, Інститутом були розгорнуті додатково три майданчики: перший – мультимедійний тир, другий – для експонування виробів, створених в інтересах кінологічних підрозділів, зокрема спеціальний причеп для перевезення службових собак та запахові імітатори вибухових і наркотичних речовин для тренування службових собак.

Також були розгорнуті технічні засоби для спеціальних підрозділів: штурмова драбина, штурмовий трап, спеціальні інструменти для відкриття дверей, руйнування вікон.

У ході виставки працівниками ДНДІ МВС України проведено 9 науково-практичних семінарів за напрямами розроблення засобів спеціальної техніки.

Загалом, цього року виставку відвідали близько 19 000 осіб, а стенд Інституту оглянули понад 1000.


«Зброя та безпека – 2016»

11-14 жовтня 2016 року МВС України спільно з МВЦ в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) було проведено XIII Міжнародну спеціалізовану виставку засобів захисту, озброєння та спецтехніки «Зброя та безпека – 2016».

Свою продукцію продемонстрували понад 300 підприємств-учасників із 10 країн світу. На відкритих майданчиках були представлені експозиції натурних зразків сучасної військової, авіаційної та рятувальної техніки.

Здобутки та напрацювання МВС у сфері безпеки продемонстрували Державний науково-дослідний інститут, Одеський державний університет внутрішніх справ, Департамент поліції охорони Національної поліції України та НВО «Форт».

На стенді ДНДІ були представлені новітні зразки засобів спеціальної техніки, спецавтотранспорту та однострою поліцейських. Особливу увагу відвідувачів привернула розробка обладнання стрілецького автомобільного тренажера для підготовки поліцейських.

Крім того, під час роботи виставки працівники ДНДІ провели 6 науково- практичних семінарів, присвячених сучасному стану розвитку озброєння та спеціальної техніки й нормативно-правовим засадам їх використання, а також взяли участь у IV Міжнародній конференції «Проблеми координації воєнно-технічної та обороно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки».

За результатами виставки підготовлено каталог «Зброя та безпека-2016» та триває робота над підготовкою збірника тез семінарів, конференцій «Актуальні питання удосконалення діяльності правоохоронних органів».


Попередній звіт за результатами проведення ХІІ Міжнародної спеціалізованної виставки “Зброя та безпека - 2015”

ДНДІ МВС УКРАЇНИ