ДНДІ МВС УКРАЇНИ
  -˲ ̲Ͳ вͲ  01011, . , . , 4 : 254-95-21 : 280-01-84 dndi@mvs.gov.ua   -
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 4А
IJ
Участь у круглому столі «Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави» 29 березня 2016 року фахівці ДНДІ взяли участь у круглому столі «Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави», який відбувся за ініціативи Центру політичних студій та аналітики за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми захисту прав людини. У круглому столі взяли участь також представники Центру політичних студій та аналітики дослідницького агентства Umbrella Reseаrch; відділу з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; представники громадських організацій «Право на захист», Донбас-SОS, Громадська ініціатива Луганщини тощо. Під час круглого столу було презентовано комплексне дослідження Центру політичних студій та аналітики за темою “Забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на локальному рівні”, яке проводилося у 6 областях (Запорізька, Харківська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська, Львівська). Також під час круглого столу представники Центру політичних студій та аналітики презентували ряд пропозицій по вдосконаленню діяльності щодо забезпечення потреб та дотримання прав ВПО.
Участь у Міжвідомча науково-практична конференція «Психологічна допомога особам, які беруть участь в антитерористичній операції» 30 березня 2016 року в Національній академії внутрішніх справ відбулася Міжвідомча науково-практична конференція «Психологічна допомога особам, які беруть участь в антитерористичній операції». До участі у заході були запрошені представники депутатського корпусу, Адміністрації Президента України, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, Служби безпеки, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Державної пенітенціарної служби, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, провідних вищих навчальних закладів та науково- дослідних установ, фахівці-практики психологічної та медичної галузей, активісти волонтерських і громадських організацій, а також бійці, які повернулися із зони проведення антитерористичній операції. Безперечна важливість і знаковість цієї події та, водночас, високий рівень її представництва засвідчили надзвичайну гостроту обговорюваних питань, що набули статусу державного рівня, а також виявили зацікавленість у їх позитивному вирішенні з боку широких верств громадського суспільства. Зважаючи на виняткову актуальність ретельного вивчення сутності проблеми, а також усвідомлюючи її значущість, фахівцями ДНДІ також здійснюється безпосередній внесок у спільну справу. Зокрема виконуються науково-дослідні розробки відповідного спрямування: «Особливості надання психологічної допомоги учасникам АТО» (2016), у продовження попередньої – «Психологічне забезпечення працівників МВС та військовослужбовців Національної гвардії – учасників антитерористичної операції» (2015). За результатами роботи, учасниками конференції було запропоновано: 1) визнати, що належна взаємодія усіх зацікавлених служб є пріоритетним напрямом реалізації державної політики у сфері безпеки та оборони; 2) поетапне розв’язання комплексу взаємопов’язаних проблем соціально-правового і медико- психологічного забезпечення правоохоронців; 3) підтримати ініціативу створення Національного центру з питань надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх родин; 4) розробити проект Державної цільової програми надання психологічної допомоги учасникам АТО; 5) розширити систему підготовки (перепідготовки і підвищення кваліфікації) практичних психологів за замовленням МВС, Національної поліції та Національної гвардії тощо. Підбиваючи загальні підсумки заходу, організаторами конференції були висловлені сподівання, що реалізація вищенаведених рішень загалом сприятиме розв’язанню нагальних проблем науки і практики.
Участь у семінарі «Особливості проведення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем» 31 березня 2016 року фахівці ДНДІ взяли участь у семінарі «Особливості проведення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем», який був організований Державною службою інтелектуальної власності України та Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент). На захід зібралося понад 80 учасників з різних міст України. Серед них – наукові працівники, спеціалісти з інтелектуальної власності, патентні повірені, юристи, інженери з патентної та винахідницької роботи та ін. Директор з питань експертизи Укрпатенту зазначила, що за перші 2 місяці 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зареєстровано зростання кількості заявок на корисні моделі, що вказує на позитивний напрямок змін у сфері винахідництва в Україні. Водночас тривожить зниження кількості заявок, поданих за міжнародною процедурою PCT. Вона звернула увагу на те, що з 5 лютого 2016 року Укрпатент розпочав виконання функцій Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ). Заклад експертизи вже отримав перші заявки від національних заявників, що обрали його як компетентний орган з відповідними статусами, та отримав повідомлення від патентних відомств Грузії й Молдови, які дають підстави розраховувати на плідну співпрацю з цими патентними відомствами. З доповідями на заході виступили фахівці Укрпатенту, які висвітлили актуальні питання, які виникають при проведенні експертизи на винаходи та корисні моделі останнім часом. Зокрема, застосування теорії еквівалентів під час встановлення відповідності винаходу (корисної моделі) умові новизни, процедури патентування відповідно до Договору про патентну кооперацію (PCT), серверу Google Patents, патентного захисту стереоізомерів, патентного пошуку біологічних послідовностей у заявках на винаходи в галузі молекулярної біотехнології, перевірки поданих заявником додаткових матеріалів під час розгляду заявки, подвійного патентування, прав пріоритету та пільг на розкриття. Під час проведення семінару працівники Укрпатенту відповіли на запитання аудиторії. Діалог виявився інформативним та корисним – як для учасників, так і для доповідачів та організаторів заходу, які зазначили, що програми наступних семінарів складатимуться з урахуванням отриманих запитань.